Výstava Kráľovná Alžbeta II. na Slovensku

Otvorenie výstavy fotografií Kráľovná Alžbeta II. na Slovensku, ktorou si pripomíname 15. výročie návštevy Jej veličenstva na Slovensku.

Mesto Vysoké Tatry v spolupráci s Veľvyslanectvom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska pripravuje v termíne od 5.6. – 17.6.2023  výstavu fotografií “Kráľovná Alžbeta II. na Slovensku”. Ide o archívne fotografie zo štátnej návštevy zosnulej kráľovnej Alžbety II. a princa Philipa na Slovensku v roku 2008, keď navštívili Bratislavu aj Vysoké Tatry. Niektoré z nich sú pritom verejnosti prístupné po prvýkrát.

Fotografie dokumentujú rôzne časti programu kráľovského páru a poskytujú pohľad späť na jednu z najvýznamnejších návštev v histórii samostatného Slovenska. Sú tiež dôkazom toho, že osobnosť Alžbety II. presahuje hranice Spojeného kráľovstva a oslovila aj Slovákov, ktorí ju vo svojej krajine srdečne vítali na každej zastávke.

Výstavu, ktorá bude tento rok putovať po viacerých slovenských mestách, otvorí primátor spolu s britským veľvyslancom Nigelom Bakerom dňa 5.6.2023 o 12:00 h. Fotografie budú nasledujúce dni skrášľovať verejný priestor turistického centra Hrebienka. 

 

Podujatia v Tatrách