Výstava ocenení paralympionika Jozefa Metelku

Výstava ocenení paraolympionika Jozefa Metelku   vystavené v Lobby bare v Grandhoteli Bellevue v sklenej vitríne. .Expozícia je k dispozícii pre každého, kto by sa chcel na ne pozrieť a nabrať do života trochu odvahy.

 V hoteli BELLEVUE**** pod majestátnymi štítmi Tatier nás poctil návštevou paralympionik Jozef Metelka. Jozef v roku 2009 ako 22-ročný zažil ťažkú dopravnú nehodu, pri ktorej prišiel o polovicu nohy. To ho ale neodradilo od toho, aby žil plnohodnotný život. Ako sám hovorí: “Samozrejme, prišlo mi to ľúto, ale povedal som si, že viem, čo od života chcem. Nevidím zmysel zamýšľať sa nad tým, čo bolo. Treba si z toho zobrať ponaučenie a ísť dopredu.“ Následne takýto inšpirujúci prístup k životu zaviedol aj do športu. Za svoje športové výkony získal mnoho ocenení, medzi ktoré patria práve aj dve zlaté a jedna strieborná medaila z jeho paralympijskej premiéry v Riu (2016), a tiež jedna zlatá, jedna bronzová a jedna zlatá medaila z paralympijských hier v Tokiu (2020).

Zregenerovať sa k nám Jožko chodí pomerne často, nakoľko mu, podľa jeho slov, takáto forma relaxu veľmi pomáha. Sám dokonca tvrdí, že aj vďaka našim službám získal výherné medaily, a preto sa rozhodol nám ich na istú dobu prepožičať.

https://www.hotelbellevue.sk/blog/paralympionik-jozef-metelka/

Podujatia v Tatrách