JÚNOVÉ CYKLO-STREDY #VisitPoprad

V júni vám Mestská informačná kancelária Poprad (MIK) pomôže zorientovať sa na cyklotrasách z mesta Poprad!

Sériou mini-podujatí s názvom JÚNOVÉ CYKLO-STREDY #VisitPoprad vás bude sprevádzať pracovník MIK-u Rasťo Hudec, ktorý je nadšencom rekreačnej cyklistiky a trasy z mesta Poprad má vďaka tomu prejazdené aj so svojou manželkou a dvomi malými pasažiermi.

Práve preto je tou najpovolanejšou osobou, ktorá vám ukáže: odkiaľ, kam a kadiaľ by ste sa mohli vybrať na pekný a príjemný cyklo-výlet v závislosti od toho, či vám viac vyhovuje rekreačný terén, alebo zvládate aj náročnejšie stúpanie v lesnom prostredí.

Ako sa vyjadril Rastislav Hudec: „Cieľom tejto série cyklovýletov je priblížiť návštevníkom mesta, ale predovšetkým domácim obyvateľom možnosť využívať nádherné cyklotrasy z Popradu. Takéto spoločné cyklo-výlety sú vhodné pre tých, ktorí nemajú odvahu vybrať sa na bicykli sami, prípadne majú radi spoločnosť a tiež je to pre Popradčanov dobrá možnosť zorientovať sa na jednotlivých trasách a neskôr ich absolvovať už individuálne.“

Časovo je začiatok cyklo-výletov nastavený na 17:00, aby sa ich mohli zúčastniť nielen mládežníci po školskom vyučovaní, ale tiež pracujúci dospelí. Veríme, že mnohí si týmto spôsobom spestria všedný pracovný týždeň, keďže podvečerná klíma je pre šport ideálna a v mesiaci jún nie je núdza o denné svetlo do neskorých hodín.

Štartovať sa bude vždy z centra mesta – spred Mestskej informačnej kancelárie na námestí sv. Egídia (budova Reduty).

Na vybrané cyklovýlety s náročnosťou označenou skratkou „rekrea“ je možné využiť tiež popradské zdieľané bicykle. Ak na Bike-sharing zatiaľ nemáte vo svojom smartfóne potrebnú aplikáciu a zriadené konto, v Mestskej informačnej kancelárii vám s tým (v predstihu) radi poradia a pomôžu. Na ďalších dvoch trasách, ktoré sú vhodné pre zdatnejších cyklistov odporúčame už horský bicykel.

A kam sa teda  počas JÚNOVÝCH CYKLO-STRIED #VisitPoprad vyberiete?

2.6. 2021 spoznáte z bicyklového sedadla mesto Poprad

9.6. 2021 sa vydáte na osviežujúcu okružnú trasu cyklochodníkmi smerom na Kvetnicu

16.6. 2021 zažijete menej známu okružnú jazdu do obce Gánovce s návratom cez ďalšie podtatranské dedinky

23.6. 2021 vás zavedieme do krásnej Lopušnej doliny za Svitom 30.6. 2021 je pre dobrodružnejších cyklistov pripravený cyklo-výlet okolo Krížovej na Kvetnici

Účastníci cyklo-výletov v rámci série JÚNOVÉ CYKLO-STREDY #VisitPoprad nesmú zabúdať na bezpečnostné pravidlá:

– mimo obce je potrebné mať na hlave cyklistickú prilbu, deti by mali mať prilbu aj v rámci obce,
– deti a mládež do 18 rokov by sa mali týchto podujatí zúčastňovať v sprievode zodpovednej dospelej osoby,
– v prípade nepriaznivého počasia sa cyklo-výlet neuskutoční.

Veríme, že vás táto možnosť zaujala a tešíme sa na naše spoločné  JÚNOVÉ CYKLO-STREDY #VisitPoprad – štartujeme vždy o 17:00 spred MIK Poprad!

Zdroj: Mestská informačná kancelária Poprad www.visitpoprad.sk
Autor fotografie: Martin Kolba

Podujatia v Tatrách