Kilometre noviniek v Tatrách počas zimy: Viac skibusov a bežeckých tratí - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Kontaktný formulár

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

Kilometre noviniek v Tatrách počas zimy: Viac skibusov a bežeckých tratí

Tatranci predstavujú novinky na zimnú sezónu, čakajú už len na vhodné snehové podmienky. Skibusy budú tento rok jazdiť o 7000 kilometrov viac, v rámci plánovania najvyťaženejších dní v sezóne budú aj nové zastávky na Štrbskom Plese a zvýši sa frekvencia premávky skibusov. V Tatranskej Lomnici sa pripravuje pre posilnenie dopravy skibusmi nové zberné parkovisko pre jednodňových návštevníkov na vybrané dni počas zimy. Štartuje aj kampaň zameranú na podporu využívania liniek skibusov aj z podhoria a Popradu.

Slogan Skús Skibus #budtrendy #ecofriendly – nesie odkaz určený nielen pre návštevníkov ubytovaných priamo v strediskách. Oblastná organizácia Región Vysoké Tatry ním chce osloviť všetkých návštevníkov Tatier aj z Podhoria, či jednodňových turistov pre využívanie skibusov, a podporu ekologického cestovania, odľahčenia dopravy a parkovísk počas rušnej zimnej sezóny.

Nové bežkárske trate, aj korčuľovanie zadarmo

Pribudli tiež bežkárske trasy, z pôvodných 29 kilometrov to túto sezónu bude 49 kilometrov. Okrem lomnického Kolbiska budú upravované trasy prepájajúce Tatranskú Lomnicu so Starou Lesnou a Veľkou Lomnicou, či na farskej lúke v Dolnom Smokovci. Návštevníci sa môžu tešiť aj na zimnú úpravu športových ihrísk na bezplatné korčuľovanie v Novom Smokovci, Tatranskej Lomnici a Dolnom Smokovci a tento rok pribudne ľadová plocha aj v centre Starého Smokovca.

Kilometre lyžiarskych trás môžu v tejto sezóne lyžiari využívať v strediskách na Štrbskom Plese i v Tatranskej Lomnici s novou ponukou flexi cien. Vďaka flexi si budú môcť návštevníci naplánovať lyžovačku za tú najlepšiu cenu. Aktuálna cena skipasu sa bude odvíjať nielen od obsadenosti strediska, ale aj od počasia a iných externých faktorov. Vplyv týchto faktorov sa premietne do rôznych cenových hladín. Na tie sa musia lyžiari pripraviť aj v pokladniach.

Mapa zimných turistických trás

Združenie cestovného ruchu pripravilo mapu, ktorá zobrazuje celoročne otvorené chodníky, vhodné aj na zimnú turistiku. Zahrnuté sú do nového letáku, ktorý je už teraz k dispozícii v informačných kanceláriách a na webových stránkach.

Množstvo zimných podujatí

Jednou z najvyhľadávanejších atrakcií regiónu je aj tento rok Tatranský ľadový dóm na Hrebienku, ktorý sochári postavili v štýle chrámu Notre Dame. Návštevníci sa môžu počas zimy tešiť aj na tradičné podujatia, ako napríklad Tatry Ice Masters, Snežné psy, Majstrovstvá Slovenska v behu na lyžiach na Štrbskom Plese, pripravená je tiež Zimná bežecká séria, či podujatie Štrbské bežky a mnoho ďalších športových a kultúrnych podujatí. Na Štrbskom Plese pripravili okrem iného aj Silvestrovský krst snehovej vločky, silvestrovský zábavný program pre lyžiarov a návštevníkov. Nezabudnuteľný zážitok si budú môcť návštevníci odniesť aj z jedinečného produktu – Zážitkové ratrakovanie pri ktorom spolu s profesionálnym ratrakárom pripravia profesionálne trate na komfortnú lyžovačku.

Príde aj Perinbaba

„Vo Vysokých Tatrách začínajú Vianoce príchodom Mikuláša do mestského parku v Tatranskej Lomnici, o týždeň v piatok 6. decembra začne 14. ročník seriálu programov Tatranské Vianoce. V Tatranskej Lomnici sa budú konať trojdňové malé vianočné trhy aj so sprievodným kultúrnym programom. Úplnou novinkou je podujatie Perinbabka v Tatrách v mestskom parku Tatranská Lomnica.

V najväčšom meste pod Tatrami je pripravené adventné mestečko, vianočnú výzdobu rozsvietia v Poprade počas tradičného Mikulášskeho podujatia spojeného s pyromuzikálnym ohňostrojom. Na Námestí sv. Egídia sa zároveň bude konať aj Tradičný vianočný jarmok. K popradským Vianociam už neodmysliteľne patrí aj obdarúvanie – počas podujatia Fashion Charity Night v popradskom aquaparku zažiaria oči deťom arodinám zpodtatranského regiónu, ktoré život skúša neľahkými úlohami. V AquaCity Poprad rovnako ohlasujú veľké novinky v podobe pripravovanej rekonštrukcie vonkajšieho areálu a nových tobogánov. Počas zimy si však návštevníci v termálnych vodách aquaparku môžu nerušene užiť oddych, relax i zábavu či wellness v sprievode pestrých animačných programov v každom počasí či po lyžovačke.

Bonus na záver: V Tatrách oprášime aj hokejovú tradíciu. V januári si pripomenieme 95. výročie Majstrovstiev Európy v kanadskom hokeji, ktoré sa konali v Novom Smokovci. Pripravuje sa aj tatranský hokejový turnaj.

Aby bola Vaša zimná dovolenka bezstarostná a výhodná, odporúčame turistom zadovážiť si kartu výhod TATRY CARD. Vďaka nej získajú neobmedzené ekologické cestovanie električkou a zubačkou na tratiach Tatranských elektrických železníc, horské poistenie, množstvo zliav a vždy aktuálne informácie o novinkách vo Vysokých Tatrách.

O dianí počas celého roka informujeme na našich webových stránkach www.regiontatry.sk alebo sociálnych sieťach, kde sa návštevníci našich hôr dozvedia všetky potrebné informácie pre naplánovanie skvelej zimnej dovolenky. Všetkým dovolenkárom, ktorí ešte len uvažujú alebo sa už rozhodli pre pobyt v našich veľhorách prajeme zimu plnú skvelých zážitkov.


Lucia Blašková
Výkonná riaditeľka
Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry

Napísali o Tatrách

Prejsť na Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak