Letisko Poprad-Tatry privíta nového dopravcu

Skvelou správou pre celý región je spustenie novej leteckej linky od 01. novembra z Popradu do Londýna na letisko Stansted, ktoré je 3. najrušnejším letiskom vo Veľkej Británií

Jedná sa o projekt nových liniek zameraných na „incoming“ turistov do našich regiónov. Ryanair je letecká spoločnosť, ktorá disponuje databázou 100 miliónov cestujúcich. Ako uvádza Ing. Martin Rakovský, riaditeľ a predseda predstavenstva, 1. novembra 2023, začiatkom zimného letového poriadku otvárame napojenie letiska Poprad-Tatry na letisko Stansted v Londýne. Je to veľký letiskový hub s napojením na ďalších 100 destinácií prevádzkovaných spoločnosťou Ryanair. Vytvára tak unikátnu leteckú dopravnú sieť.

Cieľom je prilákať pod Tatry viac zahraničných turistov, ktorí u nás rozhodne majú čo objavovať. Z Popradu do Londýna bude prepravca lietať dvakrát do týždňa – v stredu o 17:05 a v sobotu o 12:05. V opačnom smere pôjde v rovnaké dni, avšak v stredu bude letieť o 12:10 a v sobotu o 07:05. Let potrvá dve a pol hodiny.

Tento projekt však dnes touto linkou iba začína. Dôležitou súčasťou je marketingová kampaň, ktorá bude spolu s partnermi z Prešovského samosprávneho kraja a oblastnými organizáciami cestovného ruchu Vysoké Tatry a Liptov prezentovať naše regióny, s cieľom zvýšiť návštevnosť zahraničných turistov. Tatry, Liptov, Pieniny, Slovenský raj a Poloniny to sú nádherné destinácie, ktoré musíme vedieť predať.

Dodatočný benefit pre našu krajinu bude vo forme vybratej DPH, dani z ubytovania, z priamej útraty turistov v regiónoch a z vytvárania práce v turistickom ruchu, ktorá má v našich regiónoch obrovský potenciál. Z pohľadu manažmentu robíme presne to, čím nás poverilo ministerstvo dopravy pri našom nástupe do funkcie. A to je rozlietanie letiska Poprad-Tatry, dodáva riaditeľ Rakovský.

Pre verejnosť máme pripravené ešte ďalšie prekvapenia. Niektoré sa verejnosť dozvie ešte počas týchto dní a na niektoré si musíme ešte pár mesiacov počkať.

Milan Majerský, predseda Prešovského samosprávneho kraja dodáva: „Vítame každú aktivitu, ktorá môže napomôcť rozvoju cestovného ruchu, preto sme pripravení spolupracovať s letiskom Poprad-Tatry pri rozbehu tejto novej linky. V priebehu prvého roka jej fungovania finančne podporíme sumou 100-tisíc eur  propagáciu a promo aktivity, ktoré s ňou budú spojené, a to cez našu Krajskú organizáciu cestovného ruchu. Veríme, že to napomôže tzv. rozlietaniu a zabehnutiu linky. Jej zavedenie totiž vnímame ako veľmi dôležité, a to najmä z pohľadu dovozu turistov do našich destinácií, ako sú Tatry, Pieniny či Poloniny.  

Ďakujeme veľmi pekne partnerom, predovšetkým predsedovi Prešovského samosprávneho kraja Milanovi Majerskému a oblastným organizáciám cestovného ruchu Vysoké Tatry a Liptov.

Podujatia v Tatrách