OD SOBOTY ZNOVA DO LOMNICKÉHO SEDLA

Vo Vysokých Tatrách bude od soboty 27. júna v prevádzke opäť lanovka do Lomnického sedla. V zime začiatok najatraktívnejšej tatranskej zjazdovky sa v lete mení na pohodlne prístupné a  príjemné prechádzkové miesto s úžasnými výhľadmi na všetky svetové strany.

Prevádzka lanovky do Lomnického sedla začína dva týždne po skončení sezónnej uzávery vysokohorských chodníkov a po zmiznutí zvyškov snehu, ktoré mohli pre peších turistov predstavovať riziko pošmyknutia. „Lanovka zo Skalnatého plesa do Lomnického sedla bude v prevádzke od soboty 27.júna denne s tým, že jej prevádzka sa bude počas leta predlžovať až do 18.30hod. Ide o dvojmiestnu čierno-šedú sedačkovú lanovku, ktorá turistov vyvezie až na pomyselnú strechu Tatier v Lomnickom sedle. Prechádzka po chodníku od hornej stanice lanovky až po Veľkú Lomnickú vežu bude pre všetkých turistov určite nezabudnuteľným zážitkom,“ vysvetľuje Lukáš Brodanský, manažér horského strediska Vysoké Tatry.

Okrem možnosti pokochať sa letnou podobou v zime najatraktívnejšej, najstrmšej čiernej zjazdovky na Slovensku, majú z tohto miesta návštevníci ako na dlani celú Popradskú kotlinu. Na opačnej strane sa môžu pokochať strmými skalnatými zrázmi klesajúcimi do Malej Studenej doliny, ktorú z druhej strany ohraničuje Prostredný hrebeň. Úplne iný pohľad získajú turisti z tohto miesta aj na populárny Slavkovský štít, ktorého typická okrúhla silueta je zo severnej strany dotváraná oveľa dramatickejšími strminami v porovnaní s tým, ako ho ľudia poznajú z Popradskej kotliny.  Lomnické sedlo, ktoré leží v nadmorskej výške 2190 metrov, je nielen skvelým vyhliadkovým  ale aj kultovým miestom, ktoré preslávilo nakrúcanie filmu Medená veža. Na Skalnaté Pleso, odkiaľ premáva lanovka do Lomnického sedla, sa návštevníci môžu dostať pohodlne lanovkami z Tatranskej Lomnice do stanice Štart a zo Štartu na Skalnaté Pleso, alebo aj po náročnejšej takmer dvojhodinovej pešej túre. Lístky na lanovky sú už dnes v predpredaji v eshope Gopass.

Návštevníci Vysokých Tatier, ktorí majú radi lyžovanie, môžu cestu lanovkami do Lomnického sedla získať ako špeciálny bonus v prípade kúpy Šikovnej sezónky 2020/21 na splátky do 31.8.2020. Po uhradení sumy vo výške 99.-eur získajú aj výlety lanovkami v tejto zostave:  1 x Tatranská Lomnica – Lomnické sedlo; 1 x Štrbské Pleso – Solisko a 1 x Jasná – Chopok.  V septembri sa následne môžu rozhodnúť buď pre doplatok k Šikovnej sezónke Jasná&Vysoké Tatry alebo k Šikovnej sezónke PREMIUM umožňujúcej lyžovačku nielen v Jasnej a Vysokých Tatrách, ale aj v Špindlerovom Mlýne (ČR), Szczyrku(PL) a na rakúskom ľadovci Mölltaler Gletscher a v jeho susednom stredisku Ankogel.

Medzi hlavné atrakcie letných Vysokých Tatier patrí letná turistika. Tá ponúka množstvo trás s rôznym stupňom obtiažnosti. Pre všetkých návštevníkov sú pri spoznávaní krás jednotlivých častí Tatier pripravené aj ďalšie lanovky, ktoré ich dopravia na nádherné tatranské miesta. Na Štrbskom Plese je to lanovka Solisko Express, v Starom Smokovci pozemná lanovka na Hrebienok a v Tatranskej Lomnici sa vďaka lanovkám na Skalnaté Pleso a odtiaľ na Lomnický štít môžu dostať až do nadmorskej výšky 2634m.

Vysoké Tatry sú už v týchto dňoch naplno pripravené na príchod leta a návštevníci tak majú k dispozícii aj ďalšie zaujímavé atrakcie. Na Štrbskom Plese je v prevádzke obľúbené člnkovanie, na trase zo Štartu do Tatranskej Lomnice sú k dispozícii aj horské káry. Deti sa môžu pripraviť pokračovanie Tatranskej divočiny – zábavného a edukatívneho eko-friendly projektu, vďaka ktorému lepšie spoznajú dostupné destinácie Vysokých Tatier a ich sprievodcami budú 4 zvierací kamaráti – svišť Jurko, orol Karol, medveď Kubo a kamzík Pirin. Tento rok je pripravených 7 dobrodružných etáp a  2 úlohy na voľný čas s názvom „Zahraj sa“. Brožúra plná napínavých príbehov a dobrodružstiev spríjemní chvíle v Tatrách nielen deťom ale i rodičom. Okrem zážitkov môžu získať aj skvelé ceny. Brožúru Sprievodca Tatranskou divočinou dostanú návštevníci k detskému lístku na lanovku zdarma. Deti do 6 rokov dostanú brožúru zdarma.

Malí návštevníci Vysokých Tatier budú mať k dispozícii aj obľúbené detské ihrisko na Skalnatom Plese – hneď vedľa budovy lanovky. Svištia krajinka im dopraje nielen veľa zábavy ale spolu s ňou aj kus zábavy pri spoznávaní tatranskej fauny. Pre deti, ktorým budú chcieť rodičia dopriať viac adrenalínu, bude v prevádzke populárny zábavný park Orlíkovo nachádzajúci sa na Štrbskom Plese, v ktorom sa deti vyšantia na trampolínach či elektro autíčkach.

Vo Vysokých Tatrách sú už po vynútenej prestávke v prevádzke všetky najpopulárnejšie hotely –   okrem Grandhotela Praha už otvorili svoje brány aj Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS na Štrbskom Plese. Pri ubytovaní v týchto výnimočných tatranských hoteloch sa hostia môžu tešiť na zaujímavý benefit v podobe tatranských lanoviek zdarma. Hostia hľadajúci skutočne výnimočné zážitky si môžu dopriať Noc na Lomnickom štíte a ubytovať sa v jednom z dvoch apartmánov v nadmorskej výške 2634m.


Zdroj: Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR)

Podujatia v Tatrách