OD SOBOTY ZNOVA DO LOMNICKÉHO SEDLA - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Kontaktný formulár

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

OD SOBOTY ZNOVA DO LOMNICKÉHO SEDLA

Vo Vysokých Tatrách bude od soboty 27. júna v prevádzke opäť lanovka do Lomnického sedla. V zime začiatok najatraktívnejšej tatranskej zjazdovky sa v lete mení na pohodlne prístupné a  príjemné prechádzkové miesto s úžasnými výhľadmi na všetky svetové strany.

Prevádzka lanovky do Lomnického sedla začína dva týždne po skončení sezónnej uzávery vysokohorských chodníkov a po zmiznutí zvyškov snehu, ktoré mohli pre peších turistov predstavovať riziko pošmyknutia. „Lanovka zo Skalnatého plesa do Lomnického sedla bude v prevádzke od soboty 27.júna denne s tým, že jej prevádzka sa bude počas leta predlžovať až do 18.30hod. Ide o dvojmiestnu čierno-šedú sedačkovú lanovku, ktorá turistov vyvezie až na pomyselnú strechu Tatier v Lomnickom sedle. Prechádzka po chodníku od hornej stanice lanovky až po Veľkú Lomnickú vežu bude pre všetkých turistov určite nezabudnuteľným zážitkom,“ vysvetľuje Lukáš Brodanský, manažér horského strediska Vysoké Tatry.

Okrem možnosti pokochať sa letnou podobou v zime najatraktívnejšej, najstrmšej čiernej zjazdovky na Slovensku, majú z tohto miesta návštevníci ako na dlani celú Popradskú kotlinu. Na opačnej strane sa môžu pokochať strmými skalnatými zrázmi klesajúcimi do Malej Studenej doliny, ktorú z druhej strany ohraničuje Prostredný hrebeň. Úplne iný pohľad získajú turisti z tohto miesta aj na populárny Slavkovský štít, ktorého typická okrúhla silueta je zo severnej strany dotváraná oveľa dramatickejšími strminami v porovnaní s tým, ako ho ľudia poznajú z Popradskej kotliny.  Lomnické sedlo, ktoré leží v nadmorskej výške 2190 metrov, je nielen skvelým vyhliadkovým  ale aj kultovým miestom, ktoré preslávilo nakrúcanie filmu Medená veža. Na Skalnaté Pleso, odkiaľ premáva lanovka do Lomnického sedla, sa návštevníci môžu dostať pohodlne lanovkami z Tatranskej Lomnice do stanice Štart a zo Štartu na Skalnaté Pleso, alebo aj po náročnejšej takmer dvojhodinovej pešej túre. Lístky na lanovky sú už dnes v predpredaji v eshope Gopass.

Návštevníci Vysokých Tatier, ktorí majú radi lyžovanie, môžu cestu lanovkami do Lomnického sedla získať ako špeciálny bonus v prípade kúpy Šikovnej sezónky 2020/21 na splátky do 31.8.2020. Po uhradení sumy vo výške 99.-eur získajú aj výlety lanovkami v tejto zostave:  1 x Tatranská Lomnica – Lomnické sedlo; 1 x Štrbské Pleso – Solisko a 1 x Jasná – Chopok.  V septembri sa následne môžu rozhodnúť buď pre doplatok k Šikovnej sezónke Jasná&Vysoké Tatry alebo k Šikovnej sezónke PREMIUM umožňujúcej lyžovačku nielen v Jasnej a Vysokých Tatrách, ale aj v Špindlerovom Mlýne (ČR), Szczyrku(PL) a na rakúskom ľadovci Mölltaler Gletscher a v jeho susednom stredisku Ankogel.

Medzi hlavné atrakcie letných Vysokých Tatier patrí letná turistika. Tá ponúka množstvo trás s rôznym stupňom obtiažnosti. Pre všetkých návštevníkov sú pri spoznávaní krás jednotlivých častí Tatier pripravené aj ďalšie lanovky, ktoré ich dopravia na nádherné tatranské miesta. Na Štrbskom Plese je to lanovka Solisko Express, v Starom Smokovci pozemná lanovka na Hrebienok a v Tatranskej Lomnici sa vďaka lanovkám na Skalnaté Pleso a odtiaľ na Lomnický štít môžu dostať až do nadmorskej výšky 2634m.

Vysoké Tatry sú už v týchto dňoch naplno pripravené na príchod leta a návštevníci tak majú k dispozícii aj ďalšie zaujímavé atrakcie. Na Štrbskom Plese je v prevádzke obľúbené člnkovanie, na trase zo Štartu do Tatranskej Lomnice sú k dispozícii aj horské káry. Deti sa môžu pripraviť pokračovanie Tatranskej divočiny – zábavného a edukatívneho eko-friendly projektu, vďaka ktorému lepšie spoznajú dostupné destinácie Vysokých Tatier a ich sprievodcami budú 4 zvierací kamaráti – svišť Jurko, orol Karol, medveď Kubo a kamzík Pirin. Tento rok je pripravených 7 dobrodružných etáp a  2 úlohy na voľný čas s názvom „Zahraj sa“. Brožúra plná napínavých príbehov a dobrodružstiev spríjemní chvíle v Tatrách nielen deťom ale i rodičom. Okrem zážitkov môžu získať aj skvelé ceny. Brožúru Sprievodca Tatranskou divočinou dostanú návštevníci k detskému lístku na lanovku zdarma. Deti do 6 rokov dostanú brožúru zdarma.

Malí návštevníci Vysokých Tatier budú mať k dispozícii aj obľúbené detské ihrisko na Skalnatom Plese – hneď vedľa budovy lanovky. Svištia krajinka im dopraje nielen veľa zábavy ale spolu s ňou aj kus zábavy pri spoznávaní tatranskej fauny. Pre deti, ktorým budú chcieť rodičia dopriať viac adrenalínu, bude v prevádzke populárny zábavný park Orlíkovo nachádzajúci sa na Štrbskom Plese, v ktorom sa deti vyšantia na trampolínach či elektro autíčkach.

Vo Vysokých Tatrách sú už po vynútenej prestávke v prevádzke všetky najpopulárnejšie hotely –   okrem Grandhotela Praha už otvorili svoje brány aj Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS na Štrbskom Plese. Pri ubytovaní v týchto výnimočných tatranských hoteloch sa hostia môžu tešiť na zaujímavý benefit v podobe tatranských lanoviek zdarma. Hostia hľadajúci skutočne výnimočné zážitky si môžu dopriať Noc na Lomnickom štíte a ubytovať sa v jednom z dvoch apartmánov v nadmorskej výške 2634m.


Zdroj: Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR)

Napísali o Tatrách

Prejsť na Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak