OOCR Región Vysoké Tatry sa zúčastnila najväčšieho cestovateľského veľtrhu v Maďarsku - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Kontaktný formulár

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

OOCR Región Vysoké Tatry sa zúčastnila najväčšieho cestovateľského veľtrhu v Maďarsku

V termíne od  27.02 – 01. 03. 2020 sa v priestoroch maďarského výstaviska HUNGEXPO v Budapešti uskutočnil najväčší cestovateľský veľtrh v Maďarsku, Utazás 2020. Tento veľtrh cestovného ruchu sa rozsahom zaraďuje ku špičke obdobných podujatí v Európe. Cestovného veľtrhu sa zúčastnila aj Oblastná organizácia cestovného ruchu región Vysoké Tatry ako súčasť národného stánku Slovenska pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Cestovateľský veľtrh bol určený pre odbornú aj širokú verejnosť, ktorá mala možnosť získať prehľad o aktuálnej situácii na trhu, porovnať produkty rôznych krajín, získať informácie o nových trendoch v cestovnom ruchu a zúčastniť sa množstva odborných konferencií.

Pre región Vysoké Tatry bol tento veľtrh optimálnou platformou na utužovanie existujúcich, vytváranie nových obchodných kontaktov s odbornou verejnosťou, ale aj na predstavenie regiónu Vysoké Tatry veľkému množstvu návštevníkov ako modernú, dynamickú destináciu.

V rámci expozície, počas výstavy  prebiehali rôzne neformálne stretnutia subjektov so zástupcami médií, cestovných kancelárií, agentúr či touroperátorov. 

Počas veľtrhu na stánku slovenskej expozície bola zabezpečená ochutnávka slovenských vín a gastronomických špecialít pre odbornú a širokú verejnosť.

V prvý deň výstavy, 27.02. sa na slovenskom stánku konala tlačová konferencia, kde región Vysoké Tatry mal možnosť pred zástupcami médií predstaviť letnú ponuku produktov celého regiónu. Prezentácia na tlačovej konferencii zahŕňala taktiež predstavenie najväčších letných eventov v regióne ako: Tatranské kultúrne leto, Benátska noc, Rezbárske sympózium, Made in Slovakia a séria bežeckých podujatí TATRY V POHYBE. V rámci prezentácie sme predstavili aj ponuku sprevádzaných prehliadok Mesta Poprad, turistické možnosti v regióne s využitím lanových dráh a plánovaný letný program v najväčšom aquparku pod Vysokými  Tatrami Aquacity Poprad.

Počas ostatných dní na výstave sa pri stánku regiónu Vysoké Tatry zastavilo množstvo návštevníkov, ktorým sme odpovedali najmä na otázky ohľadom ponuky ubytovania, turistických trás k vysokohorských chatám, výletov pre rodiny s deťmi, cyklistických výletov vo Vysokých Tatrách a okolí atď. Účasť a prezentáciu  OOCR RVT pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby hodnotíme ako prínosnú  a jednoznačne odporúčame využiť túto možnosť prezentácie aj po ostatné roky. Najmä kvôli vzrastajúcim číslam maďarských návštevníkov vo Vysokých Tatrách  má pre nás maďarský trh veľkú budúcnosť. V roku 2019 vzrástla návštevnosť oproti roku 2018 o 17 %. Veríme, že sme prostredníctvom realizovanej propagácie Vysokých Tatier na stánku a možnosti prezentovať sa pred zástupcami médií na tlačovej konferencii zvýšili povedomie návštevníkov o aktuálnej ponuke regiónu a tým ich motivovali k dovolenke vo Vysokých Tatrách a okolí.

Napísali o Tatrách

Prejsť na Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak