Štefan Bachratý a Patrícia Puklová ovládli 3. kolo Zimnej bežeckej série

Vysoké Tatry, 15.1. 2018

Uplynulý víkend ponúkol návštevníkom regiónu Vysokých Tatier viacero zaujímavých aktivít a podujatí. Jedným z nich bolo aj 3. kolo Zimnej bežeckej série, ktoré sa bežalo podobne ako pred rokom v čase východu slnka vo Veľkej Lomnici. Presne o 7hodine a 33 minúte vyštartovali na trasu z golfového rezortu Black Stork športoví nadšenci, ktorým sa v sobotu ráno nelenilo privstať si a napriek poriadne mrazivému počasiu ešte za tmy vyraziť z domu.

Na účastníkov čakal okruh s miernym prevýšením v dĺžke necelých 7km. Trasa viedla od golfového areálu smerom do obce okolo relaxačného a vzdelávacieho centra Wild Park na vrch Smrekovec, odkiaľ sa pretekári vrátili naspäť do cieľa.

Celkovým víťazom pretekov sa stal Štefan Bachratý z tímu davorin.sk s náskokom viac ako pol minúty pred Martinom Bálintom a Martinom Svočákom, ktorých delilo od seba len pár stotín sekundy. Medzi ženami si víťazstvo suverénnym spôsobom vybojovala aktuálna Bežecká kráľovná Tatier Patrícia Puklová z tímu sporttatry.sk, druhé miesto obsadila Tímea Mihoková z Bežeckého klubu Poprad a na bronzový stupienok sa postavila Linda Beniačová z Bežeckého klubu Brno, ktorý mal na pretekoch až 9 zástupcov. Z víťazstva v nordic walkingu sa tešili Viktor Lapšanský a Urszula Lapšanská zo Starej Ľubovne. Celkovo bolo vo vekových kategóriách ocenených 21 bežcov a 6 nordic walkerov.

Toto športové podujatie je súčasťou projektu Tatry v pohybe – spoločnej iniciatívy tatranských a podtatranských športových klubov a Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry. Tatranské športové podujatia pokračujú už túto sobotu 20.1. v Tatranskej Lomnici. Tentokrát si svoje sily zmerajú skialpinisti s bežcami a bežkármi na atraktívnych nočných pretekoch Vertical Grand Tour. Zimná bežecká séria vyvrcholí záverečným kolom 10.2. 2018, na ktorom spoznáme celkových víťazov. Hostiteľom  “GRAND FINÁLE” bude Horský hotel Sliezsky dom. Účastníkov čaká tentokrát beh do vrchu, štart je plánovaný o 10:00 z Tatranskej Polianky.

Bližšie informácie:

www.tatryvpohybe.sk,  www.sportTATRY.sk

Kompletné výsledky 3.kola: http://pretekaj.sk/sk/vysledky/zbs2017/363

Podujatia v Tatrách