Tímea Mihoková a Štefan Bachratý celkovými víťazmi Zimnej bežeckej série

V sobotu vyvrcholil vo Vysokých Tatrách 6. ročník Zimnej bežeckej série. Trasa záverečného kola pod názvom GRAND FINÁLE viedla z Tatranskej Polianky zasneženou cestou na Sliezsky dom do nadmorskej výšky 1670 metrov, kde bol cieľ a zároveň aj vyhodnotenie kola i celej série.

Pretekári v sobotu zdolávali vzdialenosť 6,7km s celkovým prevýšením viac ako 650 metrov. Cieľovou čiarou pred horským hotelom Sliezsky dom ako prvý prebehol Emil Henček v čase 38min 05s, za ním skončil Štefan Bachratý, ktorý týmto výsledkom potvrdil celkové prvenstvo na 6. ročníku Zimnej bežeckej série. Medzi ženami dominovala Tímea Mihoková časom 44min 40s a svojim štvrtým víťazstvom absolútne dominovala v sérii medzi ženami.

Prvý medzi skialpinistami skončil Ľubomír Valko v čase 50min51s a víťazkou medzi skialpinistkami sa stala Katarína Bohušová, ktorá zdolala trať za 1h08min8s.

Grand finále ukončilo celú Zimnú bežeckú sériu, ktorá preverila schopnosti a všestrannosť bežcov na 4 rôznych trasách v regióne Vysokých Tatier. Absolútne prvenstvá si v tomto ročníku vybojovali Štefan Bachratý z tímu davorin.sk a Tímea Mihoková z Bežeckého klubu Poprad.

Celkovo organizátori rozdali 21 krásnych sklenených trofejí pre prvých troch v jednotlivých vekových kategóriách.

Kompletné výsledky: https://pretekaj.sk/sk/vysledky/zbs2018/551?category=3198

Zimná bežecká séria je súčasťou projektu “Tatry v pohybe”, ktorý pripravuje Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry v spolupráci s tatranskými a podtatranskými športovými klubmi a OOCR Región Vysoké Tatry.

“Tatry v pohybe” ponúknu v roku 2019 mnoho ďalších zaujímavých športových podujatí a aktivít pre širokú verejnosť. Najbližším podujatím je Beh k Hubertovi, ktorý sa uskutoční 16.3. v Kežmarku. Bežecké podujatia vo Vysokých Tatrách budú pokračovať na jar bodovanou sériou PRESTIGE TOUR, ktorú otvorí 4.5. City Trail v Starom Smokovci. Tatry v pohybe “PRESTIGE TOUR” už tradične pozostávať z 5 bežeckých pretekov rôznej dĺžky a obtiažnosti v regióne Vysokých Tatier, pre všetkých účastníkov bude pripravená jedinečná zberateľská kolekcia medailí, z ktorej si budú môcť vyskladať panorámu našich veľhôr spolu s nápisom TATRY.


Bližšie informácie:
Zimná bežecká séria 2018-2019: www.sportTATRY.sk
Tatry v pohybe: tatryvpohybe.sk

Podujatia v Tatrách