Vysoké Tatry od pondelka v červenom, Jasná v oranžovom režime COVID automatu - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Kontaktný formulár

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

Vysoké Tatry od pondelka v červenom, Jasná v oranžovom režime COVID automatu

JASNÁ/VYSOKÉ TATRY – 10.9.2021 Rozprávkové počasie neskorého leta láka k návšteve horských stredísk a rovnako aj vodných parkov, ktoré ponúkajú návštevníkom ešte stále aj letné areály so všetkými atrakciami. Keďže už od pondelka čaká strediská v okresoch Poprad a Liptovský Mikuláš sprísňovanie protipandemických opatrení, dá sa očakávať, že milovníci hôr a oddychu pri vode využijú víkend naplno na relax v obľúbených lokalitách.

Slnečné počasie, ešte stále veľmi príjemné teploty, blížiaci sa štátny sviatok, to všetko sú argumenty, ktoré mnohých návštevníkov lákajú užiť si pekné dni na horách alebo pri vode. Pri návšteve turisticky obľúbených lokalít však musia hostia myslieť aj na dodržiavanie preventívnych protipandemických opatrení, ktoré sa menia podľa vývoja v jednotlivých okresoch. Typicky prázdninová a dovolenkovú sezóna s vyššou návštevnosťou je už minulosťou a tak sa návštevníci aj napriek sprísneným opatreniam nemu sia obávať komplikácií v podobe obmedzenia komfortu či tvorenia radov, naopak očakávať by ich mala plynulá a bezpečná prevádzka jednotlivých zariadení.

Aktuálne najprísnejšie opatrenia sa od pondelka 13. 9. dotknú Vysokých Tatier. Dôvodom je prechod okresu Poprad do červenej fázy varovania podľa COVID automatu. „Najviac sa to dotkne kabínkových lanoviek v Tatranskej Lomnici, pri ktorých pristupujeme k obmedzeniu počtu osôb v kabínke na 50% alebo na členov jednej domácnosti. Preprava v kabínkových lanovkách bude v režime KOMPLETNE ZAOČKOVANÍ, pričom toto opatrenia sa netýka detí do 12 rokov. Splnenie tejto podmienky sa bude kontrolovať pri nákupe lístkov ako aj pred nástupom do kabínkových lanoviek. Povinnosťou je tiež prekrytie dýchacích ciest počas cesty lanovkou ako aj v interiéri respirátorom FFP2. V gastronomických prevádzkach ostávame naďalej v režime OTP s tým, že na dvoch miestach – na Hrebienku a na Skalnatom Plese nechávame dve oddelené terasy s okienkovým predajom bez stolov k dispozícii pre všetkých, teda v režime ZÁKLAD. Od príchodu pandémie naďalej vo zvýšenej miere dezinfikujeme kabínkové lanovky nielen dezinfekčnými prostriedkami ale aj špeciálnymi lampami. Jednoducho snažíme sa urobiť všetko preto, aby sme ľuďom zabezpečili maximum možných služieb a zároveň im dopriali možnosť bezpečne si v horách oddýchnuť,“ informoval riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Zmeny sa dotknú od pondelka aj strediska Jasná v Nízkych Tatrách, v ktorom sú aktuálne v prevádzke lanovky v línii na Chopok z juhu aj zo severu. „Aktuálne je situácia taká, že kým na juhu platí už od minulého týždňa oranžový režim, na liptovskej strane dôjde k sprísneniu podmienok podľa pravidiel oranžového COVID automatu od pondelka 13. septembra. V praxi pôjde predovšetkým o kontrolu režimu OTP na lanovkách aj v gastronomických prevádzkach,“ uviedol riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš.

Víkendové príjemné počasie neskorého leta si môžu počas najbližšieho víkendu užiť aj návštevníci vodných parkov Tatralandia a Bešeňová na Liptove, ktoré majú ešte do 15. septembra otvorené letné areály so všetkými atrakciami. „Kým v Bešeňovej sa v podmienkach návštevy nič nemení, pretože okres Ružomberok zatiaľ ostáva naďalej v zelenej fáze, v Tatralandii od pondelka sprísňujeme opatrenia kvôli vstupu okresu do oranžovej fázy ostražitosti. Vstup bude od 13. 9. umožnený len osobám v režime OTP a kapacita areálu bude obmedzená na polovicu rovnako ako kapacita Keltského saunového sveta,“ informoval riaditeľ vodných parkov Igor Mráz.

Napísali o Tatrách

Prejsť na Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak