Vysoké Tatry ponúknu bežcom počas jari a leta skvelé zážitky a výnimočnú sériu podujatí - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety

Kontaktný formulár

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

Vysoké Tatry ponúknu bežcom počas jari a leta skvelé zážitky a výnimočnú sériu podujatí

Vysoké Tatry, 5.3.2018 – Podtatranské športové kluby zapojené do projektu Tatry v pohybe spoločne pripravili aj tento rok pre všetkých športových nadšencov množstvo zaujímavých podujatí.

Januárové a februárové preteky sa niesli v znamení Zimnej bežeckej série, skialpových pretekov Vertical Grand Tour a Štrbských bežiek, ktoré spolu prilákali takmer tisícku účastníkov.

Už od 1.3. sa môžu záujemcovia registrovať na 4. ročník populárnej série Tatry v pohybe Prestige tour, ktorá spája 5 skvelých bežeckých podujatí v regióne Vysokých Tatier. Pretekárov preveria trate rôznej dĺžky a náročnosti, nebudú medzi nimi chýbať nočné preteky, preteky v behu do vrchu, vytrvalostné cestné behy, či preteky v krose. Tí najlepší získajú prestížne tituly „Bežecký kráľ a bežecká kráľovná Tatier“ a pre všetkých je pripravená jedinečná zberateľská kolekcia účastníckych medailí. Už tradične zbierka piatich medailí vytvorí panorámu Vysokých Tatier, tentokrát to bude aj s nápisom „TATRY“. 

Prestige tour odštartuje v sobotu, 5.mája behom CITY trail v Starom Smokovci. Účastníci budú mať možnosť prebehnúť uličkami Starého Smokovca, ale vybehnúť si aj na Tatranskú kalváriu, či prebehnúť okolo známych historických budov. Okrem tradičných 8km a 16km dlhých trás je pripravený kratší 4km okruh pre menej skúsených bežcov a vítané sú aj rodiny s deťmi, či nordic walkeri. Pre najmenších budú pripravené súťaže pre deti a pre všetkých bohatý sprievodný program. Víkendový program v Starom Smokovci pokračuje v nedeľu 6.5. organizovaným „APP RUNom“ v rámci celosvetového charitatívneho behu Wings for life World Run, venovaného podpore výskumu poranení miechy. Toto globálne podujatie sa uskutoční v rovnakom dátume a čase na všetkých kontinentoch a každý, kto si stiahne do mobilu aplikáciu a zaregistruje sa na beh, pomôže tým, ktorí behať nemôžu.

Hneď o mesiac v júni bude nasledovať trojdňová Tatry Running Tour na Štrbskom Plese, kde sú pripravené okrem Night Run-u, aj ďalšie trailové preteky, medzi ktorými je aj extrémny 34km dlhý beh Sky&Clouds s náročnými prevýšeniami, ktorého veľká časť vedie po tatranskej magistrále okolo Popradského plesa a Horského hotela Sliezsky dom. „ Sme radi, že táto jedinečná trojdňová túra sa za hranicami Slovenska teší veľkému záujmu, k dnešnému dňu máme na Tatry Running Tour prihlásených bežcov z 8 krajín, medzi nimi aj z Veľkej Británie, USA či Rakúska,“ uvádza za organizátorov Tatry v pohybe Ing. Viera Halasová. „ Tento rok sú preteky Sky&Clouds Run certifikované medzinárodnou trailovou asociáciou ITRA a všetci, ktorí dobehnú v stanovenom limite do cieľa získajú body ITRA a tiež kvalifikačné body na legendárny UTMB“, dodáva.

Druhú júlovú nedeľu je na programe už tradičný Malý štrbský maratón, ktorý vstupuje už do 41. ročníka a 31 km cestný beh zo Štrby do Liptovskej Tepličky a späť patrí medzi najstaršie

pravidelné bežecké športové podujatia v regióne. Fanúšikovia kratších behov a Nordic walkingu si môžu zapretekať na 10 kilometrovej trati a žiacke kategórie budú súťažich v uliciach obce Štrba. Účastníkom sa naskytnú nádherné výhľady na panorámu Vysokých Tatier a malebné okolie historickej obce Štrba. Pretekov sa každoročne zúčastňuje množstvo kvalitných bežcov z afrických krajín a organizátori od prvého ročníka evidujú všetky výsledky 31 kilometrovej trate v online historických tabuľkách.

Hneď o týždeň neskôr budú mať možnosť účastníci získať ďalšiu medailu do série, a to v tradičnom Memoriále Jána Stilla z Novej Lesnej na Hrebienok, ktorý je zároveň behom s najväčším prevýšením v rámci série Tatry v pohybe Prestige tour. Podujatiu predchádza v piatok nočný beh ulicami Novej Lesnej sprevádzaný atraktívnym kultúrnym programom a účasťou známych športových osobností. Tento rok k 9370 metrovej trati pribudnú 6600 metrov dlhé preteky z Novej Lesnej do Starého Smokovca.

Sériu zavŕši 1.9.2017 Podtatranský polmaratón a Primátorská desiatka, ktoré sú vyvrcholením celej série a odhalí nového bežeckého kráľa a bežeckú kráľovnú Tatier. Vyvrcholenie bude opäť sprevádzané bohatým programom pre športujúce rodiny a divákov priamo v centre Popradu. Do bežeckých disciplín sa každoročne zapájajú aj športové kluby z iných športových odvetví rôznych z Popradu a Svitu, pre ktorých je toto podujatie spestrením letnej prípravy a oslavou športu.

Celá séria je určené nielen bežcom, ale aj milovníkom severskej chôdze, ktorí súťažia vo vlastnej kategórii.

„V minulom roku sa na podujatia Tatry v pohybe prihlásilo spolu5622 pretekárov z 18 štátov sveta a veríme, že aj tento rok budú mať preteky podobný úspech.“ dodáva na záver Halasová.

Priebežné výsledky z jednotlivých pretekov a rebríček celej bežeckej aj Nordic Walking série môžu záujemcovia sledovať na webstránkach projektu Tatry v pohybe. Spolu s výsledkami si pretekári môžu vytlačiť svoj účastnícky list, prezrieť cieľové video a fotogalérie.

Viac informácii: www.tatryvpohybe.sk, https://www.wingsforlifeworldrun.com/sk/en/app-run-vysoke-tatry/, www.sporttatry.sk, www.tatry.sk, www.regiontatry.sk 

Napísali o Tatrách

Prejsť na Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak