Vodný svet AquaCity Poprad – zima

Vysoké Tatry sú ideálnou destináciou pre návštevníkov, ktorí hľadajú služby na vysokej úrovni a zároveň majú radi aktívny oddych. Ak ste sa rozhodli tráviť vašu dovolenku v horách, tak si vyberte Tatry –  najvyššie a najkrajšie pohorie Slovenska, ktoré sú dokonalým miestom na rozmanité trávenie voľného času.  V lete je to najmä horská turistika, cykloturistika v úžasnej prírode a  v zime lyžovanie na zasnežených svahoch lyžiarskych stredísk. Priamo pod Vysokými Tatrami, takmer v srdci Európy sa nachádza výnimočný ekologický rezort – AquaCity Poprad.

AquaCity Poprad je unikátny komplex, ktorý ponúka širokú škálu služieb pre ideálnu dovolenku, nezabudnuteľný rodinný výlet alebo firemnú akciu či event. Multifunkčný rezort ponúka ubytovacie, relaxačné a wellness služby, možnosti na  zdravotnú turistiku a športové vyžitie, gastronomické a kongresové služby pre potreby biznis klientely.

Je svetom zábavy, relaxu, oddychu a zdravia. Termálna voda v AquaCity pochádza z prírodného podzemného zdroja a privádza sa do areálu, kde sa technologickým procesom z teploty 50°C ochladzuje na 36 až 38°C. Bazény majú antikorový povrch, aby sa minimalizovala potreba používania chlóru.  Na jej dezinfekciu sa využíva UV žiarenie, čím je šetrná k pokožke i k očiam. Voda v termálnych bazénoch pramení z hĺbky 1300m a obsahuje viac ako 20 rôznych minerálov priaznivo pôsobiacich na zdravie človeka. Pomáha pri problémoch s pohybovým a dýchacím ústrojenstvom, krvnému obehu, nervovej sústave a má aj priaznivé kozmetické účinky.

AQUAPARK AQUACITY POPRAD

Súčasťou rezortu je Aquapark s 13 vnútornými a vonkajšími termálnymi a relaxačnými bazénmi s teplotou vody 28 – 38° C, 50m krytý plavecký bazén, fitnes a spinning centrum, športový areál na plážový futbal a volejbal, piesočnú pláž s beach barom, 6 toboganov a viac ako 350 vodných atrakcií, hydromasáží, perličiek, vodných trysiek, detské kútiky, ihriská a výnimočnú Laserovú show v bazénoch. Ponuku wellness služieb dopĺňajú thajské a klasické relaxačné masáže, solárium, bio pedikúra rybičkami Garra Rufa, ale hlavne najväčšie dvojpodlažné wellness centrum Fire & Water Wellness & Spa.

Vo vonkajšom areáli si môžete oddýchnuť v celoročnom sedacom alebo relaxačnom bazéne, kde nájdete vodné perličky, masážne trysky, vodný hríb či hojdací zvon, alebo si môžete zaplávať vo vonkajšom rekondičnom plaveckom bazéne pre aktívnych športovcov s dĺžkou 33m. Počas letnej prevádzky môžete vyskúšať skutočnú atrakciu vodnej zábavy Mayskú pyramídu s 3 nerezovými bazénmi s hĺbkou 1 – 1,2m, šmýkačkami a vodnými atrakciami. 

Vo vnútorných priestoroch areálu sú miestom výnimočného relaxu – bazény Blue Diamond. Vďaka komfortnej atmosfére, horúcej termálnej vode a krytým interiérom ideálnym miestom aj pre najmenšie deti a dospelých. Exkluzívne bazény s nápojovými barmi priamo vo vode ponúkajú očakávaný luxus. Môžete si vychutnať bohatú ponuku miešaných nápojov alebo relaxovať na barových stoličkách v bazéne a užívať si príjemné chvíle.

Bazény Blue Sapphire sú unikátne nielen ponúkaným rozsahom služieb, ale aj prínosom pri ochrane životného prostredia. Moderná budova, ktorá ako svoj primárny zdroj energie využíva termálnu vodu a zároveň využíva aj slnečnú energiu, ponúka nezabudnuteľné zážitky pre všetky zmysly. Dva relaxačné bazény s teplotou vody 30 – 35°C, ponúkajú celú škálu vodných a vzduchových masáží, vodných perličkových ležadiel a sedadiel, vodné clony a trysky, špeciálne svetlá pre chromoterapiu – liečbu svetlom, zariadenie na umelé vlnobitie a ďalšie atrakcie.  Priestor bazénov Blue Sapphire je vybavený laserovou show, projekciou na 9m vysokú vodnú stenu a priestorovým audio systémom.

Pre rodiny s deťmi je pripravený detský bazén Treasure Island – Ostrov pokladov, v štýle exotického zálivu, v ktorom nechýba stroskotaná loď so šmýkačkami a vodnými atrakciami. Všetky deti majú možnosť prežiť pocit plavby na historickej lodi a kúpať sa v slanej vode. Detský svet s oddychovou terasou Summer Lounge a vírivkou pre dospelých, je so svojimi atrakciami vhodný pre celú rodinu. Na ostrove pokladov čakajú na deti aj rozprávkové živé rybičky Nemo a maskot Treasure Island, dvaja živý leguáni zo súostrovia Galapágy Hugo a Boss, ktorý sú ochrancami celého ostrova.

V AquaCity Poprad sa nachádzajú aj zábavné miesta pre všetky deti. Hotelový detský kútik vedľa recepcie,  dvojpodlažný detský kútik pri bazénoch Blue Sapphire, vonkajšie letné ihriská zaručia vaším deťom skvelý deň a vám možnosť venovať chvíľu času len pre seba. Deti tam nájdu množstvo hračiek, preliezačiek, kĺzačiek, jednoducho zábavu na dlhé hodiny. Vo vybraných prevádzkových hodinách je v detskom kútiku strážená detská škôlka a animačné programy.


WELLNESS CENTRUM FIRE & WATER WELLNESS & SPA

Na ploche viac ako 1590 m2 nájdete vitálny svet plný kontrastov v znamení živlov ohňa a vody. Tieto živly sú novým symbolom wellness centra rozdeleného na privátnu a party zónu, v ktorých nájdete rôzne druhy sáun a inhalačných miestností. Výnimočná ceremoniálna sauna kde každý deň zažijete nevšedné saunové ceremoniály a saunové show, klasická fínska sauna, či bylinková, parná alebo eukalyptová sauna, himalájska soľná sauna, infrasauny alebo snežná jaskyňa pohladia Vaše zmysly, prebudia telo a osviežia myseľ. Dokonalý oddych nájdete v relaxačnom bazéne so zátokou  lásky, v relaxačných a oddychových miestnostiach s biokrbmi. Súčasťou centra je Wellness bar s trendovou ponukou zdravých nápojov, koktailov a ľahkých jedál.

PLAVECKÉ CENTRUM POD TATRAMI

Ak milujete plávanie, doprajte si ho v novom plaveckom bazéne, ktorý je ideálnym miestom nielen pre poriadne športové výkony, ale aj pre vytúžený relax. Pre plavcov je pripravených osem plaveckých dráh, v ktorých môžete športovať počas celého týždňa. Novovytvorený raj pre plavcov spĺňa požiadavky na organizovanie tréningových kempov, športových sústredení i športových podujatí v plávaní.

Rekonštrukcia bazéna bola navrhnutá podľa predpísaných parametrov Medzinárodnej plaveckej federácie (FINA) a zabezpečuje tak nielen kvalitný tréningový proces pre športovcov, ale tiež možnosť usporiadať súťažné podujatia. K dispozícii je šestnásť štartovacích blokov FINA. Počas sústredení, tréningov i pretekov je možnosť zapožičať si časomieru OMEGA, ktorá je na dve dráhy a je zabudovaná v podlahe. Hneď pri bazéne sa nájdete aj dve miestnosti réžie, ktoré je možné prenajať si a slúžia počas pretekov a tréningov. Celý priestor je tiež vybavený LED obrazovkou s veľkosťou 4,8×2,8m.

Nový nerezový bazén vás očarí užívateľským komfortom pre športovcov i návštevníkov. Poteší aj príjemnou teplotou vody – 28°C. Dno bolo navrhnuté s konštantným spádom a hĺbkou 1,35-1,8 metrov. Nie je len miestom pre športové výkony, ale aj pre relax. Ak potrebujete ešte viac rozprúdiť krvný obeh, máte k dispozícii parnú saunu s vysokou vlhkosťou, kde sa vaše telo zbaví škodlivých látok a zrelaxuje. Zlepšite si tak svoju kondíciu a posilnite vitalitu a zdravie. 

Atmosféru priestoru dotvára aj tribúna, a to vďaka svetlám vloženým do drevených lamiel. Fandenie pri plaveckých pretekoch, či zázemie plavcov pri tréningovom procese je komfortnejšie. Sedenie na tribúne je príjemné. Jednotlivé stupne sú totiž vyhrievané podlahovým kúrením. Pri novom plaveckom bazéne tvorcovia nezabudli ani na bezbariérovosť.


KLINIKA KRÁSY A ZDRAVIA

Priamo v AquaCity sa po pár krokoch môžete ocitnúť na pôde špičkovej kliniky. Unikátny koncept stavia na symbióze akvaparku, hotelového rezortu a kliniky krásy a zdravia s kvalitnými službami.

Interklinik viac ako 25 rokov poskytuje nadštandardné služby v oblasti plastickej chirurgie, estetickej dermatológie, stomatológie, gynekológie, urológie, ale aj cievnej chirurgie či ORL. Ponúka profesionálne služby a zdravotnú starostlivosť na najvyššej možnej úrovni. Od roku 2019 otvorila svoju pobočku v Poprade, kde sa stala súčasťou širokého portfólia služieb rezortu AquaCity Poprad. Špičkoví odborníci v oblasti dermatológie vykonávajú skrášľujúce zákroky, omladzovacie procedúry, ale starajú sa aj o zdravie a to všetko diskrétne a bezpečne. Súčasťou kliniky je oddelenie estetickej medicíny, laserové centrum, odborné vyšetrenia a kryocentrum.

V  AquaCity Poprad strávite so svojimi najbližšími nezabudnuteľné chvíle a dokonalú dovolenku. 


Prejsť na webstránku AquaCity Poprad

Podujatia v Tatrách