Z obrovských kusov ľadu na Hrebienku vykúzlia majstrovské diela - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Kontaktný formulár

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

Z obrovských kusov ľadu na Hrebienku vykúzlia majstrovské diela

HREBIENOK (09.01.2020) – Tretiu januárovú sobotu (18.1) a nedeľu (19.1) sa bude Hrebienkom opäť ozývať vrčanie píl. Ľadoví sochári nechajú naplno prehovoriť svoju fantáziu, ktorú zalejú do ľadovej krásy. Odštartuje už 8. ročník tradičného podujatia TATRY ICE MASTER. Do hlasovania o najlepší tím sochárov sa v tomto roku môžu zapojiť aj návštevníci. Počas podujatia bude pripravený bohatý sprievodný program.

Viac ako tridsať unikátnych ľadových sôch opäť premení Hrebienok na akési kráľovstvo z ľadu. Podobu mu vytesajú sochári z desiatich krajín sveta. „Pracovať budú s 50-timi tonami ľadu na rôznych motívoch a témach, ktoré vdýchnu do impozantných sôch,“ povedala Lucia Blašková, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry.

V prvý deň budú mať sochári za úlohu pripraviť ľadové sochy na tému „Zachráňme našu planétu“. Druhý deň sa akoby vrátia do svojho detstva a ich diela ukážu ako vidia „Rozprávkový svet ich očami.“ Jednu časť sôch budú umelci vytvárať popri budove lanovky, druhú časť bude uchovávať Galéria ľadových umelcov – kupola vedľa Tatranského ľadového dómu. Od zotmenia umocní krásu sôch osvetlenie. „Sochári prišli tento rok s neskutočne peknými námetmi, ktoré obe témy dokonale vystihujú. Je sa teda naozaj na čo tešiť,“ potvrdila Blašková.

Medzinárodné majstrovstvá v stavaní ľadových sôch TATRY ICE MASTER sú už tradičnou súčasťou zimy na Hrebienku. Uskutočňujú sa aj vďaka podpore Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Porota sa často pri rozhodovaní o najkrajšej soche, či najlepšom tíme poriadne zapotí. Tento rok ale nebude na všetko sama. Do hlasovania o najlepší tím z 10 krajín sveta sa môže zapojiť aj verejnosť.

„V každej našej prevádzke, či v pokladni dostanú návštevníci k nákupu aj hlasovací lístok, ktorý môžu vyplnený vložiť do hlasovacej urny. Umiestnená bude na pódiu na Hrebienku. Okrem toho, že pomôžu svojmu favoritovi vyhrať, môžu získať aj skvelé ceny,“ prezradil Lukáš Brodanský, obchodno-marketingový manažér pre Vysoké Tatry.

Atraktívny bude aj sprievodný program. Hneď v sobotu, keď utíchne zvuk motorových píl sa popri nádherne rozsvietených ľadových sochách predvedie speváčka a víťazka Superstar Emma Drobná. Jej predkapelou bude čerstvý víťaz Košického zlatého pokladu kapela 2 VOISIS. V nedeľu večer zas svojim podmanivým hlasom atmosféru dotvorí Adam Ďurica. „Počas dňa budú pripravené rôzne hry a súťaže o zaujímavé ceny. Po hudobných predstaveniach bude každý večer pripravená ľadovo-ohňová šou vpodaní dvoch sochárskych tímov,“ uzavrel Brodanský.

Ľadové sochy, ktoré vzniknú v Galérii ľadových majstrov si budú môcť turisti na Hrebienku pozrieť až do skončenia zimnej sezóny. O životnosti tých, ktoré vzniknú pri lanovke – na otvorenom priestranstve, rozhodne počasie.

Viac o TATRY ICE MASTER 2020

Napísali o Tatrách

Prejsť na Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak