Záver lyžiarskej sezóny 2022/23

Nadchádzajúci predĺžený víkend dá bodku za lyžiarskou sezónou 2022/23 vo Vysokých Tatrách aj v Jasnej.

V Lomnickom sedle vo Vysokých Tatrách je na zjazdovke ešte meter a pol snehu, v prevádzke budú počas predĺženého víkendu lanovky v úsekoch Tatranská Lomnica – Štart, Štart – Skalnaté Pleso a lanovka do Lomnického sedla. Pre peších návštevníkov bude v prevádzke aj pozemná lanovka zo Starého Smokovca na Hrebienok a lanovka Solisko Expres na Štrbskom Plese.

Počas Tatranskej májovky si môžu návštevníci okrem jarnej lyžovačky, výletov lanovkami či ochutnávky tatranskej gastronómie vyskúšať aj jazdu na horských kárach na 3km trati z medzistanice Štart do Tatranskej Lomnice. Viac info o podujatí TU:

Po predĺženom víkende budú lanovky v Tatranskej Lomnici v jarnej údržbe od 9. do 19.mája, na Štrbskom Plese bude lanovka Solisko Expres v prevádzke počas víkendov. Pozemná lanovka na Hrebienok bude naďalej v dennej prevádzke.

V Jasnej, najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku sa bude lyžovať na Liptove aj na Horehroní, teda v úsekoch Chopok – Priehyba a Chopok – Kosodrevina, kde je na zjazdovkách v priemere ešte pol metra snehu. V prevádzke budú v sobotu, nedeľu a v pondelok kabínkové lanovky v úsekoch Biela púť – Priehyba a Priehyba – Chopok, na južnej strane lanovky Krupová – Kosodrevina a Kosodrevina – Chopok. Po predĺženom víkende budú lanovky v Jasnej v prevádzke iba počas víkendov.

Aktuálne informácie nájdete na weboch www.vt.sk awww.jasna.sk

Zdroj: TMR, a. s.

Podujatia v Tatrách