Zimná sezóna vo Vysokých Tatrách bola úspešná - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety

Kontaktný formulár

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

Zimná sezóna vo Vysokých Tatrách bola úspešná

STARÝ SMOKOVEC (16. apríl 2018) Vysoké Tatry sa aj v zimnej sezóne 2017 – 2018 stali cieľovou destináciou pre tisícky dovolenkárov, ktorí svojim pobytom v našich veľhorách prispeli k  úspešnej sezóne.

Ani sme sa nenazdali a privítali sme víkend 14.-15.4.2018, kedy sa Tatranci lúčili s úspešnou zimnou sezónou 2017 – 2018.

Predbežné čísla za zimné mesiace potvrdzujú trend rastu návštevnosti ako ubytovaných hostí tak jednodňových návštevníkov v regióne Vysokých Tatier, kde celkovýnárast návštevnosti počas zimnej sezóny sa odhaduje na 5%. Presné údaje však potvrdí po spracovaní dát až Štatistický úrad.

Práve dobré lyžiarske podmienky mali vplyv na nárast návštevnosti. Lyžiarska sezóna sa vo Vysokých Tatrách začala už 1. 12. 2017, dokonca sa spustila prevádzka v Lomnickom Sedle ešte pred Vianocami.

„Nárast návštevníkov zaznamenali aj Tatranské informačné kancelárie, ktoré počas mesiacov november – marec navštívilo celkovo viac ako 10 tis.ľudí, čo je o 26% viac ako v rovnakom období minulý rok. Čo sa týka štruktúry návštevníkov z hľadiska národností, tak predbežne až okolo 60% bolo slovenských turistov. Zo zahraničných turistov najpočetnejšiu skupinu tvorili Česi a za nimi Poliaci, okrem toho tu boli turisti z Nemecka, Maďarska, Izraelu, Veľkej Británie ale napríklad aj z Japonska, Austrálie, Kórei či Kanady“ zhodnotila výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu, Veronika Littvová. 

K priaznivému trendu nárastu návštevnosti prispela nielen majestátna krása našich veľhôr,  bezpečnostná situácia vo svete, rozhodnutie mnohých Slovákov a Čechov dovolenkovať na Slovensku, ale aj kvalitné lyžiarske služby a množstvo sprievodných športových a kultúrnych podujatí. 

„Sme veľmi radi ,že hotely aj podnikatelia pripravujú pre domácich aj návštevníkov stále zaujímavejší program  a širokú ponuku komplexných a kvalitných služieb. Aj v zimnej sezóne si bolo z čoho vyberať. Množstvo zrealizovaných športových a umeleckých podujatí, ktorých bolo toľko, že ani nie je možné všetky vymenovať, dotvárajú atmosféru Tatier a prinášajú návštevníkom množstvo atraktívnych impulzov.“ uviedla Veronika Littvová.

„Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry pripravila počas celej zimnej sezóny v spolupráci s partnermi množstvo športových aj kultúrnych podujatí, ktoré ocenili domáci aj zahraniční návštevníci. Všetky podujatia sa tešili vysokému záujmu a sme radi, že plynule doplnili športové aktivity dovolenkárov.“ Spomenula Veronika Littvová, výkonná riaditeľka OOCR RVT.

December sa v Regióne Vysoké Tatry niesol v nádhernej vianočnej atmosfére. Tatranské Vianoce vo Vysokých Tatrách priniesli desať programov z toho päť sa uskutočnilo v Tatranskej Lomnici, štyri v Novom a jeden v Hornom Smokovci. Až 2 630 divákov mohlo obdivovať vystúpenia 163 účinkujúcich. V Poprade sme vítali Mikuláša 5.12. kedy sa v meste Poprad rozsvietil vianočný stromček i celá vianočná výzdoba. Netradičnú silvestrovskú zábavu sme si užili aj v jedinom aquaparku pod Vysokými Tatrami v Aquacity. Najväčšia VIP Silvestrovská párty v špeciálne upravených bazénoch a silvestrovské kúpanie vo všetkých bazénoch boli len dva z viacerých atrakcií pripravených pre turistov. Silvestrovský krst snehovej vločky dal bodku za kultúrnymi podujatiami v roku 2017 na Štrbskom Plese, kedy sme snehovej vločke popriali dlhé trvanie.

Túto zimu išli Tatry adrenalínovo a naplno. V sobotu 20.1.2018 boli svahy zjazdovky v Tatranskej Lomnici pripravené na vrcholové výkony. Konal sa už 7. ročník pretekov Vertical Grand Tour, kde sa takmer 200 pretekárov zo Slovenska, Poľska, Českej republiky, Rakúska a Írska súťažilo v kategóriách skialp, beh a bežky. 5. ročník zimnej bežeckej série 2017 – 2018 pozostávajúci zo 4 samostatných pretekov v rôznych lokalitách regiónu Vysokých Tatier vyvrcholil behom a skialpom v Tatranskej Polianke. 5. ročník verejných pretekov Štrbské Bežky v areáli bežeckého lyžovania na Štrbskom Plese otvorili hudobníci z No Name, Igor, Ivan a Roman Timko a privítali 301 štartujúcich bežkárov. Už po deviaty krát sa priamo pod rozprávkovým Lomnickým štítom uskutočnil eskimácky víkend Snežné psy.

Druhá časť Majstrovstiev Slovenskej republiky v behu na lyžiach, 24.-25.3.2018 s účasťou viac ako 250 pretekárov vo všetkých vekových kategóriách z celého Slovenska a z okolitých klubov z Čiech, Maďarska a Poľska. Preteky Memoriál Vlada Tatarku a Jozefa Psotku priťahujú širokú odbornú aj laickú verejnosť. Inak tomu nebolo ani tento rok, kedy si zdatnosť a šikovnosť  zmerali horskí záchranári zo SR (Horská záchranná služba, Tatranská horská služba, Horská služba na Slovensku), Poľska (GOPR, TOPR), ČR(Horská služba ČR) a Talianska (Guardia di Finanza).  V sobotu 31.3.2018 sa konalo v Novom Smokovci tradičné Veľkonočné mestečko, kedy sa poradilo prekonať rekord v počte prinesených kraslíc. Veľkonočný tatranský strom má na svojich konároch zavesených cez 980 kraslíc, ktoré si návštevníci priniesli z domu alebo vyrobili a dostali priamo na mieste.  Bláznivý karneval priamo na lyžiarskom svahu zažilo Štrbské Pleso, 1.4.2018 počas Veselej veľkej noci. Svoje super schopnosti v pretekoch v karnevalových maskách si vyskúšalo až 50 ľudí.

Tatranci sa lúčili s úspešnou zimnou sezónou 2017 – 2018 cez víkend 14.-15.4.2018. 

Na Štrbskom Plese sa symbolickým pochovaním Lyže soliskovej nielen rozlúčili s bielou zimou, ale ukončili aj amatérske preteky o zaujímavé ceny – Krčmár skap. Mrazivo krásne dvere Tatranského ľadového dómu vytvoreného v štýle Sagrada Familia zo 190 ton ľadu sa na Hrebienku v nedeľu, otvorili posledný krát. Turisti z celého sveta mohli obdivovať jeho krásu od otvorenia 8.12.2017 až 121 dní, aj vďaka klimatizovanej kupole s priemernou teplotou -10˚C. Domáci aj zahraniční turisti prekonávali vzdialenosti k Ľadovému dómu na Hrebienku vo výške 1285m.n.m. zo Starého Smokovca buď príjemnou prechádzkou, alebo využili na presun pozemnú lanovku. Jednoduchá dostupnosť, jedna svadba a koncerty každú nedeľu prispeli k 7,5% nárastu návštevníkov oproti minulému roku. Rekordnú návštevnosť až 9.500 osôb zvládol Ľadový dóm v sobotu, 13.1.2018, počas konania 6. ročníka ľadovej šou, Tatry Ice Master. Štyridsať nádherných sôch ožilo pod rukami umelcov z 10krajín sveta. Ich krása odolávala poveternostným vplyvom 63dní, od prvého nesúťažného dňa 12.1.2018. Sochy umiestnené v klimatizovanej malej kupole mohli návštevníci obdivovať až 81dní.

Tatranci hodnotia z hľadiska návštevnosti uplynulú sezónu ako vydarenú, svorne však všetci dúfajú, že naše veľhory pritiahnu návštevníkov aj počas blížiacich sa jarných a neskôr letných mesiacov.

Galéria

Napísali o Tatrách

Prejsť na Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak