vyhľadať ubytovanie

top udalosti

20.8. - 26.8. 2018

Kalendár akcií týždňa

Kalendár akcií týždňa

18.8. 2018

Koncety a podujatia v Hoteli Lomnica

Koncety a podujatia v Hoteli Lomnica

25.8. 2018

Svište na Plese 2018

Svište na Plese 2018

25.8. 2018

Večera pod hviezdami

Večera pod hviezdami

leto 2018

Popradské kultúrne leto 2018

Popradské kultúrne leto 2018

august 2018

Tatranská galéria

Tatranská galéria

august 2018

Letný program AquaCity

Letný program AquaCity

do 31.8. 2018

Spoločenské hry a logické hlavolamy

Spoločenské hry a logické hlavolamy

leto 2018

Letná detská golfová škola a tábor v Tatrách

Letná detská golfová škola a tábor v Tatrách

1.7. - 2.9. 2018

Leto s Kométou 2018

Leto s Kométou 2018

leto 2018

Deň otvorených dverí v Black Stork

Deň otvorených dverí v Black Stork

do 1.12. 2018

Výstava Staré Slovensko v novom svete

Výstava Staré Slovensko v novom svete

do 8.12. 2018

Tatry v pohybe

Tatry v pohybe

Vysoké Tatry ponúknu bežcom počas jari a leta skvelé zážitky a výnimočnú sériu podujatí

Vysoké Tatry ponúknu bežcom počas jari a leta skvelé zážitky a výnimočnú sériu podujatí
  • 06. 03. 2018
  • Vysoké Tatry

Vysoké Tatry, 5.3.2018 - Podtatranské športové kluby zapojené do projektu Tatry v pohybe spoločne pripravili aj tento rok pre všetkých športových nadšencov množstvo zaujímavých podujatí.

Januárové a februárové preteky sa niesli v znamení Zimnej bežeckej série, skialpových pretekov Vertical Grand Tour a Štrbských bežiek, ktoré spolu prilákali takmer tisícku účastníkov.

Už od 1.3. sa môžu záujemcovia registrovať na 4. ročník populárnej série Tatry v pohybe Prestige tour, ktorá spája 5 skvelých bežeckých podujatí v regióne Vysokých Tatier. Pretekárov preveria trate rôznej dĺžky a náročnosti, nebudú medzi nimi chýbať nočné preteky, preteky v behu do vrchu, vytrvalostné cestné behy, či preteky v krose. Tí najlepší získajú prestížne tituly „Bežecký kráľ a bežecká kráľovná Tatier“ a pre všetkých je pripravená jedinečná zberateľská kolekcia účastníckych medailí. Už tradične zbierka piatich medailí vytvorí panorámu Vysokých Tatier, tentokrát to bude aj s nápisom „TATRY“. 

Prestige tour odštartuje v sobotu, 5.mája behom CITY trail v Starom Smokovci. Účastníci budú mať možnosť prebehnúť uličkami Starého Smokovca, ale vybehnúť si aj na Tatranskú kalváriu, či prebehnúť okolo známych historických budov. Okrem tradičných 8km a 16km dlhých trás je pripravený kratší 4km okruh pre menej skúsených bežcov a vítané sú aj rodiny s deťmi, či nordic walkeri. Pre najmenších budú pripravené súťaže pre deti a pre všetkých bohatý sprievodný program. Víkendový program v Starom Smokovci pokračuje v nedeľu 6.5. organizovaným „APP RUNom“ v rámci celosvetového charitatívneho behu Wings for life World Run, venovaného podpore výskumu poranení miechy. Toto globálne podujatie sa uskutoční v rovnakom dátume a čase na všetkých kontinentoch a každý, kto si stiahne do mobilu aplikáciu a zaregistruje sa na beh, pomôže tým, ktorí behať nemôžu.

Hneď o mesiac v júni bude nasledovať trojdňová Tatry Running Tour na Štrbskom Plese, kde sú pripravené okrem Night Run-u, aj ďalšie trailové preteky, medzi ktorými je aj extrémny 34km dlhý beh Sky&Clouds s náročnými prevýšeniami, ktorého veľká časť vedie po tatranskej magistrále okolo Popradského plesa a Horského hotela Sliezsky dom. „ Sme radi, že táto jedinečná trojdňová túra sa za hranicami Slovenska teší veľkému záujmu, k dnešnému dňu máme na Tatry Running Tour prihlásených bežcov z 8 krajín, medzi nimi aj z Veľkej Británie, USA či Rakúska,“ uvádza za organizátorov Tatry v pohybe Ing. Viera Halasová. „ Tento rok sú preteky Sky&Clouds Run certifikované medzinárodnou trailovou asociáciou ITRA a všetci, ktorí dobehnú v stanovenom limite do cieľa získajú body ITRA a tiež kvalifikačné body na legendárny UTMB“, dodáva.

Druhú júlovú nedeľu je na programe už tradičný Malý štrbský maratón, ktorý vstupuje už do 41. ročníka a 31 km cestný beh zo Štrby do Liptovskej Tepličky a späť patrí medzi najstaršie

pravidelné bežecké športové podujatia v regióne. Fanúšikovia kratších behov a Nordic walkingu si môžu zapretekať na 10 kilometrovej trati a žiacke kategórie budú súťažich v uliciach obce Štrba. Účastníkom sa naskytnú nádherné výhľady na panorámu Vysokých Tatier a malebné okolie historickej obce Štrba. Pretekov sa každoročne zúčastňuje množstvo kvalitných bežcov z afrických krajín a organizátori od prvého ročníka evidujú všetky výsledky 31 kilometrovej trate v online historických tabuľkách.

Hneď o týždeň neskôr budú mať možnosť účastníci získať ďalšiu medailu do série, a to v tradičnom Memoriále Jána Stilla z Novej Lesnej na Hrebienok, ktorý je zároveň behom s najväčším prevýšením v rámci série Tatry v pohybe Prestige tour. Podujatiu predchádza v piatok nočný beh ulicami Novej Lesnej sprevádzaný atraktívnym kultúrnym programom a účasťou známych športových osobností. Tento rok k 9370 metrovej trati pribudnú 6600 metrov dlhé preteky z Novej Lesnej do Starého Smokovca.

Sériu zavŕši 1.9.2017 Podtatranský polmaratón a Primátorská desiatka, ktoré sú vyvrcholením celej série a odhalí nového bežeckého kráľa a bežeckú kráľovnú Tatier. Vyvrcholenie bude opäť sprevádzané bohatým programom pre športujúce rodiny a divákov priamo v centre Popradu. Do bežeckých disciplín sa každoročne zapájajú aj športové kluby z iných športových odvetví rôznych z Popradu a Svitu, pre ktorých je toto podujatie spestrením letnej prípravy a oslavou športu.

Celá séria je určené nielen bežcom, ale aj milovníkom severskej chôdze, ktorí súťažia vo vlastnej kategórii.

„V minulom roku sa na podujatia Tatry v pohybe prihlásilo spolu5622 pretekárov z 18 štátov sveta a veríme, že aj tento rok budú mať preteky podobný úspech.“ dodáva na záver Halasová.

Priebežné výsledky z jednotlivých pretekov a rebríček celej bežeckej aj Nordic Walking série môžu záujemcovia sledovať na webstránkach projektu Tatry v pohybe. Spolu s výsledkami si pretekári môžu vytlačiť svoj účastnícky list, prezrieť cieľové video a fotogalérie.

Viac informácii: www.tatryvpohybe.sk, https://www.wingsforlifeworldrun.com/sk/en/app-run-vysoke-tatry/, www.sporttatry.sk, www.tatry.sk, www.regiontatry.sk 

Stiahnite si mobilnú aplikáciu Región Vysoké Tatry

  • Kvalité topografické turistické mapy, naplánované cyklotrasy, horské túry
  • Zaznačené ubytovacie zariadenia, reštaurácie, atrakcie a služby
  • Popis, obrázky, priebeh túry na mape a výškový profil trate
Stiahnite si v AppStore Aplikácia Android na Google play