Drevorezby pre Poprad sú sprístupnené verejnosti - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Kontaktný formulár

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

Drevorezby pre Poprad sú sprístupnené verejnosti

Po dištančnom sympóziu rezbárov, ktoré bolo prezentované na weboch www.regiontatry.sk a www.VisitPoprad.sk sa projekt DREVOREZBY PRE POPRAD 2021 dostal do svojej finálnej fázy.

Dnes v utorok 26. októbra 2021 primátor mesta Poprad Anton Danko spolu s riaditeľkou OOCR Región Vysoké Tatry Luciou Blaškovou a riaditeľkou MIK Poprad Luciou Pitoňákovou drevorezby oficiálne sprístupnili verejnosti.

 „Lom na Kvetnici za posledné roky ožíva a som rád, že sa nám darí z tohto územia postupne vytvárať rekreačnú oblasť, pretože táto nádherná lokalita si to naozaj pýta. Verím, že tento projekt pomôže zvýšiť atraktivitu tohto miesta, pretože drevorezby budú slúžiť ako edukačná pomôcka pre školské výlety a vďaka nim môžu aj ďalší návštevníci spoznávať nádherné, možno doteraz pre niekoho nepoznané zákutia našich lesov,“ povedal primátor mesta Poprad Anton Danko.

Hlavnou témou sympózia boli zvieratá, ktoré prirodzene obývajú lesy v tejto oblasti. Počas prechádzky lesnými chodníčkami budú môcť návštevníci zahliadnuť vlka, medveďa, diviaka, orla, sovu, salamandru, žabu, veveričky, muflóna, slimáka, ryby a dokonca pri starej banskej štôlni aj netopiera.

Bližšie informácie o rozmiestnení drevorezieb v Kvetnici a konkrétnych dielach nájdete TU!

„Tieto drevorezby od piatich majstrov rezbárov sú na vysokej umeleckej úrovni, sú verným zobrazením zvierat a stojí za to prísť za nimi. Budú nielen akýmsi fotopointom priamo v prírode, ale v spojitosti s nimi si MIK Poprad pripravilo ďalšie sprievodné aktivity a súťaže pre deti,“ uviedla riaditeľka MIK Poprad Lucia Pitoňáková.

„Pre nás je dôležite, aby turisti, ktorí navštívia Vysoké Tatry, navštívili aj mesto Poprad objavili jeho krásu, užívali si kultúru a históriu a spoznali aj širšie okolie a to je hlavná myšlienka celého tohto projektu. Diela sú naozaj úžasné, každé z nich je jedinečné a je vidieť, že rezbári sa im pozorne venovali,“ doplnila výkonná riaditeľka OOCR Lucia Blašková.

V spolupráci s Mestskými lesmi Poprad s.r.o. boli vytipované lokality, ktoré sú pre návštevníkov atraktívne a niektoré možno doposiaľ nepoznané. Samotné osadenie drevorezieb zabezpečila spoločnosť Lesostav Poprad a v niektorých miestach sa musela popasovať s neľahkým a nedostupným terénom.

Mapka rozmiestnenia drevorezieb je zverejnená na internetových stránkach mesta, regiónu, ako aj informačnej kancelárie a taktiež ju Popradčania nájdu aj v novembrovom vydaní Mesačníka Poprad.

Na jar 2022 má Mestská informačná kancelária pripravené súťažné aktivity súvisiace s predmetnými drevorezbami. Určené budú pre školské a pred-školské kolektívy, ale aj pre individuálnych návštevníkov.

Projekt Drevorezby pre Poprad 2021 vznikol z iniciatívy Mestskej infor-mačnej kancelárie Poprad a bol realizovaný pod záštitou Oblastnej orga-nizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry v spolupráci s Mestom Poprad, s Mestskou informačnou kanceláriou Poprad a s Mestskými lesmi Poprad s. r. o.

Projekt sa uskutočnil s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Napísali o Tatrách

Prejsť na Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak