TATRANSKÉ ROZPRÁVKOVÉ PUTOVANIE 2024

Zaži vzrušujúce letné dobrodružstvá s TATRANSKÝM ROZPRÁVKOVÝM PUTOVANÍM a tvojimi novými lesnými kamarátmi OCHRANKOM a veveričkou ZVEDAVKOU a novým Denníkom dobrodruha!

V predchádzajúcich rokoch vás sprevádzali Denníkom Tatranského dobrodruha traja kamaráti, ktorí už dospeli. Tento rok si zavolali na pomoc lesných kamarátov Ochranka a veveričku Zvedavku, ktorí ťa budú sprevádzať celým regiónom Vysoké Tatry.

Čakajú na malých záujemcov opäť nové zaujímavosti o Tatrách, hlavolamy, tajničky, úlohy, indície súťaž o skvelé ceny, mapa a objavovanie neobjavených miest.

Takže, hor sa za dobrodružstvom!

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry a Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry aj tento rok vylepšili úspešný DENNÍK DOBRODRUHA. Ten deti opäť popri obľúbených lokalitách Štrbské Pleso, Starý Smokovec, Tatranská Lomnica a Poprad, prevedie i po turisticky menej prebádaných miestach, ako napríklad Vyšné Hágy, Nová Polianka, Tatranská Polianka, Tatranské Zruby, Tatranská Lesná či Tatranské Matliare. Celkový počet indícií je 38 a ku každej patrí jedna úloha. Indície bude nutné tento rok však hľadať! Tie môžu deti spĺňať a zapisovať v priloženej mape, získať certifikát Dobrodruha, či zapojiť sa do žrebovania o hodnotné ceny.


AKO TO CELÉ FUNGUJE?

Každé dieťa, do 18 rokov, si od 1.6.2024 až do konca októbra 2024 môže prísť pre BEZPLATNÝ DENNÍK DOBRODRUHA do Tatranských informačných kancelárií v Starom Smokovci, Tatranskej Lomnici, do Turistického infocentra na Štrbskom Plese a do Mestskej informačnej kancelárie v Poprade. Tento denník dieťa prevedie celým regiónom Vysokých Tatier (od Štrbského Plesa cez Tatranskú Kotlinu až po Poprad) a okrem zaujímavostí o tatranských osadách, rozprávok, hlavolamov, mapy, kupónov a tajničiek, tu nájde aj SÚŤAŽNÉ ÚLOHY v podobe indícií. Tie sa po nájdení zaznamenajú do priloženej mapy, ktorá obsahuje tajničku.  Zbieraním indícií, ktoré tvoria buď samostatné písmená, časti slov či celé slová, postupne vyplnia chýbajúce časti v tajničke. Po nájdení 38 indícií súťažiaci príde na určené miesto, kde mu bude po kontrole vydaný CERTIFIKÁT DOBRODRUHA. Následne so zákonným zástupcom vyplní súťažný lístok a vhodí ho do žrebovacej krabice. Týmto súťaží o rodinné pobyty vo Vysokých Tatrách či rôzne iné hodnotné ceny.

Súťaž trvá do októbra 2024.

ŠTATÚT SÚŤAŽE TU!


Denník dobrodruha je dostupný ZADARMO v Tatranských informačných kanceláriách v Starom Smokovci a v Tatranskej Lomnici, v Turistickom informačnom centre na Štrbskom Plese a v Mestskej informačnej kancelárii v Poprade od 1.6.2024 do skončenia súťaže.
Viac info nájdeš: TU!

Podujatia v Tatrách