Rodina a zábava

Objavte v Tatrách okamihy rodinného šťastia a prežite leto nezabudnuteľných zážitkov! Vysoké Tatry môžu byť aj vašim turistickým dovolenkovým rajom. Vyberte sa na vzrušujúcu poznávaciu výpravu a strávte s deťmi letné dni plné hier, pohybu na čerstvom vzduchu a zábavy!

S rodinou v prírode

Nechajte sa zlákať pestrou paletou možností rodinných výletov a odneste si z Tatier spomienky, na ktoré sa nezabúda. Jedinečné prostredie ponúka turistické chodníky vhodné aj pre malé detské nožičky.

Člnkovanie na Štrbskom plese

Nezabudnuteľný zážitok nielen pre najmenších. Nostalgická plavba nadchne vaše ratolesti a postará sa o skvelý rodinný program. Tento výlet Vás určite nesklame.

Lanovkami za dobrodružstvom

Deti lanovky milujú. Vezmite rodinku na celodenný výlet a vyvezte sa pohodlne za prekrásnymi panorámami či do obľúbeného detského eko-mini parku Svištia krajinka na Skalnatom Plese.

Tatranská divočina

Zažite jedinečné dobrodružstvá a spoločne bádajte po tatranských tajomstvách vďaka zábavnému eko-friendly projektu TATRANSKÁ DIVOČINA. Množstvo príbehov a záhad vám umožní netradičným spôsobom spoznať tie najkrajšie a najzaujímavejšie miesta Tatier.

Nekonečná detská zábava v aquaparku

V Aquacity Poprad detská zábava nikdy nekončí! Spestrite si svoju rodinnú dovolenku návštevou tohto jedinečného komplexu, nový detský raj a množstvo pohody pre celú rodinku Vám zaručene spríjemní letné chvíle vo Vysokých Tatrách.

Jazda Tatranskou Kométou

Príďte si pozrieť skvost tatranských železníc zblízka a zažite čarovnú jazdu Kométou! Jazdu historickou železničkou si môžete vychutnať každý prázdninový víkend.

Belianska jaskyňa

Spoznajte podzemie Tatier v jedinej prístupnej jaskyni vo Vysokých Tatrách – v Belianskej jaskyni. Navštívte s rodinou tento jedinečný prírodný úkaz po celý rok, hoc aj za nepriaznivého počasia.

Múzeum Tatranského národného parku

Zoznámte vaše deti s malými aj veľkými obyvateľmi tatranských lesov. Múzeum TANAPu v Tatranskej Lomnici vás oboznámi s charakterom tatranskej prírody, s jej ochranou a s dejinami sprístupňovania Tatier. Neďaleko v botanickej záhrade zase môžete spoznať tatranské rastlinky a bylinky.

Podujatia pre rodinky

Počas celých prázdnin vás čaká niekoľko podujatí, na ktorých sa s deťmi do chuti zabavíte. Najviac medveďov v Tatrách nájdete prvý augustový víkend na Hrebienku. MEDVEDIE DNI sú plné medvedích zážitkov, súťaží, atrakcií premiešané množstvom detskej zábavy. Svište naopak ovládnu Štrbské pleso, ktoré sa vďaka akcii SVIŠTE NA PLESE koncom prázdnin premení na jedno veľké športovisko.

FAMILY friendly

Nájdite si to pravé ubytovanie pre Vašu rodinu v jednom z týchto FAMILY friendly ubytovacích zariadení a prežite krásnu dovolenku plnú rodinnej pohody priamo vo Vysokých Tatrách!


Okolie Tatier je ako stvorené na prechádzky lesmi a lúkami, kde často stretnete aj zvieratká. Diviaky a muflónymôžete obdivovať v zvieracej obore smerom na Spišské Bystré. V Kvetnici na jazierku a na rieke Poprad nakŕmite kačky. Malú mini ZOO nájdete v Gerlachove pri Hoteli Hubert.

Podujatia v Tatrách