Štrbské Pleso

Stredisko Štrbské Pleso je najvyššie položené lyžiarske stredisko s dolnou stanicou vo výške až 1 351 m.n.m. a najdlhšou lyžiarskou sezónou na Slovensku. Láka vynikajúcimi lyžiarskymi podmienkami so skvelými traťami na slalom, zjazd či bežecké lyžovanie i službami s najvyšším štandardom.

Lyžiarom ponúka 9 kilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí, ktoré s obľubou využívajú rodiny s deťmi a pokročilí lyžiari. Zo záchytného parkoviska alebo hotela vás v častých intervaloch priamo do strediska pohodlne vyvezie ekologický SKIbus.

Štrbské Pleso je najväčším strediskom bežeckého lyžovania v Tatrách. Pre bežkárov sú k dispozícii bežecké trate v celkovej dĺžke až 20 km. Ponúka 7 profesionálne upravovaných bežeckých okruhov v dĺžke od 0,5 do 5 km. Areál bežeckého lyžovania SNOW je vďaka umelému zasnežovaniu možné využívať počas celej zimnej sezóny. Rôzna náročnosť a viacero okruhov poteší začiatočníkov ale aj profesionálov. Môžete sa vybehať v športovom areáli FIS, oddýchnuť si pomalým tempom okolo Štrbského plesa, alebo si na bežkách turistickým tempom pozrieť Furkotskú dolinu.

Milovníci adrenalínu môžu navštíviť atraktívny snowpark na ľavej strane zjazdovky Interski, kde sa často konajú obľúbené športovo – adrenalínové súťaže.

V nádhernom prostredí najvyššie položenej tatranskej osady s čarovnou atmosférou i vďaka bohatej histórií a luxusným hotelom je skvelá lyžovačka plná zimnej zábavy zaručená.


Webstránka strediska
Cenník skipasov
Kúpiť skipas na gopass.travel

Podujatia v Tatrách