Príroda a turistika

Vysoké Tatry sú jedinečným miestom na zemi s 25-timi štítmi vyššími ako 2 500 metrov n. m., unikátnymi ľadovcovými plesami, chránenými rastlinami a ojedinelou faunou.

Navštívte najkrajšie miesta tejto krajiny, nadýchajte sa sviežeho horského vzduchu a v tichosti pritom pozorujte fascinujúci svet tatranských zvierat a rastlín v neporušenej prírode.

Horská turistika

Vo Vysokých Tatrách sa nachádza približne 600 km značkovaných chodníkov, ktoré umožnia turistom objaviť tie najkrajšie miesta tejto horskej krajiny. Turistické chodníky po dolinách, výstupy na tatranské chaty, cesty k najkrajším tatranským plesám, tatranské vrcholy či dvojtisícové štíty, prechody cez tatranské sedlá s nebeskými výhľadmi, ako aj fascinujúci svet zvierat a rastlín.

Vysokohorské chaty

Turistické chodníky vo Vysokých Tatrách vás dovedú aj na 13 vysokohorských chát s výhľadmi na prekrásne štíty, rozľahlé doliny či belasé tatranské plesá.

Lanovkami za dobrodružstvom

Tatranské lanovky sú jeden z najobľúbnejších spôsobov, ako si pobyt v Tatrách spríjemniť a spoznať ich. Odhalia vám hory z inej perspektívy, než na akú ste zvyknutí. Ak vás láka tento spôsob cestovania, vyvezte sa pohodlne za prekrásnymi panorámami a čerstvým vzduchom niektorou z tatranských lanových dráh.

Náučné chodníky

Ak by ste sa v Tatrách chceli aj niečo zaujímavé dozvedieť, spoznať bližšie čarovnú flóru a faunu regiónu Vysoké Tatry, určite navštívte niektoré z tatranských náučných chodníkov. 

10 prírodných NAJ

Krásy a zaujímavosti Vysokých Tatier sa nedajú spočítať ani na prstoch dvoch rúk. Aj napriek tomu sme pre vás vybrali desať prírodných krás, ktoré sa oplatí vidieť. Očaria vás svojou majestátnosťou.

Belianska jaskyňa

Podzemie Tatier môžu turisti spoznať počas celého roka v jedinej prístupnej jaskyni vo Vysokých Tatrách – v Belianskej jaskyni. Z jej celkovej dĺžky 3018 m je sprístupnených vyše 1000 m. Na prehliadkovej trase dominujú pagodovité stalagmity a sintrové vodopády s dĺžkou presahujúcou 50 m.

Botanická záhrada

Na ploche 3,2 hektára prírodnej záhrady sa môžete poprechádzať a zároveň spoznať až 270 druhov tatranských rastlín osídľujúcich rôzne biotopy Tatier. Priamo tu si sadenice a semienka niektorých tatranských rastlín môžete zakúpiť a posadiť vo vlastnej záhradke.

Podujatia v Tatrách